Rolety dzień i noc

W każdym domu przywiązuje się uwagę do dekoracji okien. Do niedawna służyły nam do tego firany i zasłony, ale odkąd powstały rolety okienne, to one zdobyły możliwość zdobienia okien w większości domów. Dzięki temu, że na rynku dostępna jest bogata gama kolorów oraz wzorów materiałów, z których są wykonywane, to niektórzy decydują się tylko na rolety, czyniąc z nich jedyną dekorację okna. Przez długi czas znaliśmy tylko jeden model rolet. Wykonywano go z jednolitego materiału, nawijanego na specjalny wał. Jednakże nasza firma oferuje nowość, czyli rolety dzień i noc. Głównie za sprawą materiału, z którego się je produkuje, wstrząsnęły światem dekoracji okiennych i wprowadziły do niego sporo zamieszania.

Rolety dzień i noc – czym różnią się od tradycyjnych rolet?

Znakiem rozpoznawczym rolet dzień i noc są poziome pasy. Znajdują się na materiale, który nawijamy na wał. Wykonane są z innej tkaniny i ułożone naprzemiennie. W przypadku rolet tradycyjnych regulacja dopływu światła odbywa się poprzez zwijanie i rozwijanie jednolitego materiału. Zatem w przypadku całkowitego zablokowania promieni słonecznych, musimy w całości zakryć okno. Rolety dzień i noc dały ich użytkownikom zupełnie nową funkcję. Otóż oprócz rozwijania materiału w celu zakrycia okna, możemy sterować nim w taki sposób, aby regulować dopływem światła. Służą do tego wspomniane wcześniej poziomie pasy. Zostały wykonane z materiału o różnym stopniu przezroczystości. Połowa pasów wykonana jest z siateczki, a druga część z poliestrowego materiału. Zatem dopływ światła może być kontrolowany nie tylko przez rozwijanie i zwijanie rolety, ale także sterowanie położeniem pasów. Taka obsługa rolet możliwa jest dzięki wykorzystaniu dwóch warstw materiału, nie tak jak ma to miejsce w tradycyjnych roletach, gdzie stosuje się jedną warstwę tkaniny. Wiele osób zastanawia się, czy rolety dzień i noc można całkowicie podnieść. Otóż jest to możliwe, jednak zaburza efekt wizualny, który gwarantują rolety. Docenia je się głównie dlatego, że mogą służyć, jako dekoracja okienna i pozostać rozwinięte, nie zaciemniając pomieszczenia. Regulacja dostępu światła, możliwa jest na każdym poziomie rozwinięcia rolet.

Rolety dzień i noc – rodzaje

Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, producenci rolet stworzyli różne rodzaje rolet dzień i noc. Różnią się one głównie sposobem montażu. Ze względu na to, dzieli się je na:

  • rolety dzień i noc wolnowiszące: montuje się je do ściany i sufitu, najczęściej stosowane przy oknach dużych i o nietypowych wymiarach, warto pamiętać o tym, że ten typ może utrudniać szybki dostęp do okna.

  • mini rolety dzień i noc: zawieszane na ramie okna, mogą trzymać się na mocnej taśmie klejącej lub specjalnych haczyków, które nie są inwazyjne.

  • rolety dzień i noc w kasecie: podobnie jak mini rolety dzień i noc można je zamontować na bezinwazyjnych uchwytach lub mocnej taśmie klejącej, rolety dzień i noc w kasecie prowadzone są w specjalnej ramie, dzięki temu przylegają bezpośrednio do szyby i zapobiegają osiadaniu kurzu.

  • rolety dzień i noc w kasecie montowanej do ściany: ten sposób montażu jest przeznaczony dla przeciwników kaset roletowych mocowanych na ramie okiennej, montaż do ściany pozwala na przykrycie stolarki okiennej w całości.

Rolety dzień i noc – pielęgnacja

Rolety dzień i noc produkuje się z użyciem materiału, który odporny jest na osiadanie kurzu. Dzięki temu nie ma potrzeby regularnego ich czyszczenia  lub prania. Jeśli zauważymy na materiale plamę, najlepiej wyczyścić ją gąbką, ale nie używać do tego silnych detergentów. W sytuacji, gdy plama nie chce zejść, można zastosować środki do czyszczenia na sucho. Do produkcji rolet dzień i noc używa się szerokiej gamy kolorów i wzorów. Dzięki temu można dopasować je do różnych stylów wyposażenia wnętrz, jak i różnego typu pomieszczeń. Z powodzeniem można je zamontować w łazience, kuchni czy sypialni. Efekty wizualne tego rodzaju rolet robią wrażenie nie tylko na osobach, które widzą je z wewnątrz.  Możesz być pewien, że rolety dzień i noc zrobią pozytywne wrażenie również na tych, którzy przyglądają się im z zewnątrz.