Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

Karnisze pojedyncze

Jeśli cenisz klasykę w wystroju wnętrz, karnisze pojedyncze są rozwiązaniem dla Ciebie. Karnisze są od lat jednym z najpopularniejszych typów osłon okiennych, dzięki którym wnętrze uzyskuje przytulny i domowy charakter. Marzysz o osiągnięciu takiego efektu? Poznaj bliżej ofertę Dla Okna i złóż zamówienie!

Karnisz pojedynczy jako klasyczne rozwiązanie Dla Okna

Karnisz pojedynczy pozwala na zawieszenie na nim firan lub zasłon. Sprawdza się więc, gdy masz w planach powieszenie na drążku wyłącznie jednego z tych rozwiązań.

Możesz wówczas zdecydować się na karnisz pojedynczy z firanami, a na wnęce okna umieścić rolety, które spełnią funkcję zasłon. 

To oczywiście nie jest jedyna możliwość. Równie dobrze wyglądają okna z roletami dzień i noc, których użyjesz w ciągu dnia jako firan. Na karniszu zaś zawiesisz eleganckie zasłony, które zaciągniesz po zmroku. 

Zatem pojedyncze karnisze wcale nie są ograniczeniem. Dają po prostu inne możliwości niż karnisze podwójne

Dlaczego warto wybrać karnisz metalowy pojedynczy?

W ofercie Dla Okna przygotowaliśmy pojedyncze karnisze metalowe. Taka decyzja jest podyktowana ich trwałością. Metalowe karnisze są solidne i wytrzymałe. Wybierz je, by służyły Ci przez lata.

Nasze modele są polakierowane lub galwanizowane. Są zabezpieczone przed ścieraniem i rdzewieniem. Prezentują się tak samo elegancko od razu po zakupie jak i po latach użytkowania. 

Dlatego warto inwestować w jakość. Kupując nasze karnisze, zapominasz o ich wymianie na nowe na długie sezony. 

Rodzaje pojedynczych karniszy w ofercie Dla Okna

Z pozoru może się wydawać, że wszystkie karnisze są takie same. Jeśli jednak się przyjrzysz, zauważysz, że każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne. Przede wszystkim mamy na myśli kolor i średnicę drążka.

Jeśli do tej pory nie zwracało to Twojej uwagi, wyczulamy, że takie elementy karnisza wpływają na całe pomieszczenie! 

Większa średnica drążka może być zbyt toporna do Twojej subtelnej stylistyki wnętrza. Z kolei biały karnisz może się zbyt odcinać na tle okna i ściany.

Dlatego, w zależności od wystroju, wybierz:

 • biały karnisz pojedynczy fi 19 mm;
 • czarny karnisz pojedynczy fi 19 mm;
 • galwanizowany karnisz pojedynczy fi 19 mm;
 • lub karnisz pojedynczy galwanizowany fi 25 mm.

Kompletowanie swojego zamówienia zacznij więc od określenia, jaki kolor najlepiej sprawdzi się w Twoim wystroju i która średnica będzie korzystniejsza.

Pojedyncze karnisze galwanizowane

Jeśli zdecydujesz się na pojedynczy karnisz galwanizowany do swojego wnętrza, możesz dodatkowo wybrać, jaki kolor wykończenia preferujesz.

Do wyboru są:

 • satyna nikiel;
 • złoto antyczne;
 • stal.

Z pomocą każdego z nich uzyskasz inny efekt w pomieszczeniu. Złoto antyczne to najbardziej szykowne rozwiązanie. Dlatego wybierz je, jeśli Twoje wnętrze jest utrzymane w takim stylu.

Stal zwraca uwagę mocnym połyskiem. Jeśli chcesz, by oczy gości zwracały się w pierwszej kolejności na aranżację okien, wybierz właśnie to wykończenie.

Najbardziej klasyczna jest satyna nikiel. To stonowane wykończenie do neutralnych i przytulnych pomieszczeń. 

Jak zamówić swój pojedynczy karnisz?

Kolejnym etapem jest zmierzenie okna. Aby wybrać odpowiednią długość drążka, zmierz wnękę okienną i dodaj z obu stron 20-30 cm. Tak długi powinien być drążek karnisza. 

Dzięki temu gotowy produkt, wraz z zakończeniami karnisza oraz zawieszonymi firanami lub zasłonami, będzie idealnie zakrywać okno. Efekt jest elegancki i klasyczny. 

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego wybierz odpowiednie detale

Na kolorze, średnicy i długości drążka Twoja przygoda z wyborem karnisza się nie kończy! 

Teraz czas na detale! A detale potrafią wiele zdziałać w wystroju wnętrza. Dzięki nim pomieszczenie staje się bardziej szykowne, stonowane lub przytulne. 

Wybierz:

 • końcówki do karniszy (do każdego drążka potrzebujesz dwóch zakończeń, czyli zaślepek, które zamkną otwory w rurce);
 •  dodatkowo dobierz wspornik do karnisza (w tym przypadku oczywiście wspornik pojedynczy);
 •  jeśli zawiesisz firany lub zasłony na żabkach, polecamy nasze kółka z żabkami.

Wszystkie elementy dobierzesz kolorystycznie do określonego wcześniej koloru drążka i jego średnicy.

Wybierz końcówki do karniszy

Tutaj możesz puścić wodze wyobraźni. A nawet musisz! Od zakończenia karnisza wiele zależy. Dzięki niemu tworzysz lub uzupełniasz wystrój wnętrza.

Do wyboru są między innymi następujące końcówki do karniszy:

 • Globe;
 • Cylinder;
 • Kula, Kula Lux, Duża Kula lub Gałka;
 • Zaślepka;
 • Pocisk;
 • Coloseo, Dunkan itp.

Zakończenia karniszy mają wpływ na całe pomieszczenie, ponieważ potrafią być niezwykle efektowne!

Np. wybierając karnisz metalowy galwanizowany, możesz wybrać bardzo misternie zdobione zakończenia karniszy, takie jak: Liść róży, Laur czy Spiralę. W przypadku lakierowanych karniszy uwagę zwraca model Geometric. 

Z pomocą biżuteryjnych zakończeń z cyrkoniami stworzysz wyjątkowo dekoracyjną przestrzeń. Do takich końcówek należą np. Globe lub Coloseo z cyrkoniami.

Z kolei jeśli chcesz, by karnisz pozostał neutralny wobec wnętrza, wybierz Pocisk, Gałkę lub klasyczną Zaślepkę. 

Sposoby na zaaranżowanie wnętrza z pojedynczym karniszem

Idźmy krok dalej. Jak karnisz wpływa na design wnętrza?

Zauważ, że dla wielu osób karnisze z firanami to relikt przeszłości i wizja peerelowskiego wnętrza. Budzi to nasz absolutny sprzeciw!

Metalowe karnisze pojedyncze dają tak liczne i niekiedy szalone możliwości aranżacyjne, że wnętrze staje się oryginalne i niepowtarzalne. 

Dużą rolę odgrywa zarówno kolor i wykończenie karnisza, ale także to, jakie końcówki na Twój karnisz wybierzesz oraz to, co zawiesisz na drążku.

Całość powinna korespondować z meblami i pozostałym wyposażeniem. 

Mamy kilka propozycji:

 • Karnisz galwanizowany w kolorze Stal w połączeniu z końcówką Cylinder Diamond. Na wnęce okiennej zamontuj rolety, a na karniszu zawieś grube, mięsiste zasłony w ciemnym głębokim kolorze. W efekcie stworzysz bardzo eleganckie i jednocześnie przytulne wnętrze.
 • Biały pojedynczy karnisz lakierowany z końcówką Kulka do minimalistycznego pokoju dziecięcego. Na karniszu zawieś firanki z użyciem kółek z żabkami, które również zamówisz w sklepie Dla Okna.
 • Pojedynczy czarny karnisz lakierowany z końcówką Kula złota. Zaaranżuj pokój z użyciem ciemnych mebli, a na karniszu zawieś dobrej jakości zasłony.

Zamów pojedynczy karnisz metalowy dla dekoracji okna

Podsumowując, zamów karnisz pojedynczy z oferty Dla Okna, wybierając:

 • długość drążka;
 • kolor i wykończenie karnisza;
 • końcówkę na karnisz;
 • dodaj także wspornik z naszej oferty oraz kółka z żabkami.

Stwórz swoje własne, niepowtarzalne wnętrze z pomocą tej osłony okiennej. W razie pytań służymy pomocą.