Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

Plisy

Często stojąc przed trudnym wyborem kupna mieszkania czy budowy domu, najważniejszym kryterium decydującym o jego wyborze, jest ilość oraz rozmieszczenie okien. To one decydują o tym, jaki charakter będzie miało całe wnętrze. Ludzie z natury pragną dostępu do światła. Lubimy, gdy wnętrze jest jasne, dzięki wpadającym promieniom słonecznym. Światło daje poczucie przestrzeni oraz wprowadza w pozytywny nastrój. Bywają jednak momenty, w których pragniemy się przed nim uchronić. Nie ma nic bardziej irytującego jak oślepiające światło podczas niedzielnego relaksu. Żyjemy w czasach, w których kupujemy mieszkania na nowoczesnych, strzeżonych osiedlach. To, co je charakteryzuje to niewielka odległość dzieląca nas z sąsiadem, który bez problemu może oglądać nasze codzienne życie przez najbliższe okno. Chroniąc się przed podobnymi sytuacjami, decydujemy się na zakup rolet, zasłon oraz coraz częściej wybieranych plis na okno. Plisy dają gwarancję ochrony przed nadmierną ilością wpadającego światła, zapewniają intymność oraz nadają wnętrzu nowoczesny design.

Czym są i jak działają plisy?

Plisy to nowoczesne rozwiązanie służące do ochrony przed nadmierną ilością światła, wpadającego do wnętrza. To, co je charakteryzuje to minimalizm. Nie są one głównym elementem narzucającym swój styl w pomieszczeniu, stanowią one raczej jego idealne uzupełnienie. Przed wyborem odpowiedniej plisy musimy określić, jaką rolę będzie odgrywała we wnętrzu. W sytuacji, kiedy oczekujemy jedynie ochrony przed światłem i poczuciem intymności, decydujemy się na stonowane kolory, które nie wyróżniają się pośród reszty domowego wyposażenia. Sklep Dlaokna przygotował również rozwiązania kolorystyczne dla osób, które dzięki plisom, chcą dodać wnętrzu charakteru oraz ustanowić je dodatkowym elementem dekoracyjnym. Należy pamiętać, iż jaśniejsze kolory będą tłumiły promienie wpadającego słońca, jednak nie dają przed nimi całkowitej ochrony. Barwy jasne to dobre rozwiązanie, które pozostawi w naszym domu przyjemną aurę, wpuszczając do niego delikatne światło. Plisy to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i nowoczesne rozwiązania. Ich główną zaletą jest prostota, która w nienachalny sposób może odmienić wnętrze, chroniąc je przy tym, przed światem zewnętrznym w momencie, kiedy tego właśnie potrzebujemy. Jest to element, który doskonale sprawdzi się nie tylko w sypialni i pokoju dziennym, ale także w łazience oraz kuchni. Często zdarza się, iż w łazience, czyli miejscu uważanym za najbardziej intymne w całym domu, okno odkrywa wszystkie strategiczne punkty. Plisa sprawdzi się tu idealnie. Spowoduje, że toaleta będzie komfortowa w codziennym użytkowaniu, dając poczucie swobody we własnym domu.

Montaż oraz wykonanie Plis w sklepie Dlaokna

Obsługa plis odbywa się za pomocą prowadnicy, umieszczonej na górze i dole. Zapewnia to swobodę regulowania długości oraz pozycji, jaką w danym momencie chcemy osiągnąć. Plisy dostępne w naszym sklepie umożliwiają osłonę okna od dołu, działając w tzw. systemie dwukierunkowym. Do montażu zastosowaliśmy system inwazyjny, czyli plisy montowane są między listwy przyszybowe. Zapewnia to większą trwałość konstrukcji przy jednoczesnej ochronie gwarancji na okna. Listwy przyszybowe to element, który możemy wymieniać, dzięki czemu mamy możliwość przykręcania do nich różnego rodzaju osłon. To, co wyróżnia sklep Dlaokna, to szczególna dbałość o jakość zastosowanych komponentów. Używamy wysokiej klasy materiałów, aby zapewnić trwałość produktu oraz jego funkcjonalność. Plisy znajdujące się w ofercie naszego sklepu, składają się z dyskretnych części, które zapewniają łatwy i trwały montaż, ale nie są widoczne dla otoczenia. Zdajemy sobie sprawę, że nasz produkt znajduje zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach w tym np. w kuchni. Materiały, których używamy, są odporne na wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Można je łatwo czyścić, używając suchej lub lekko wilgotnej szmatki w celu pozbycia się np. kurzu.

Jaki rozmiar plisy wybrać?

Na stronie internetowej, należy uzupełnić pola z szerokością i wysokością okna, na którym mocowana będzie plisa. W celu wykonania poprawnych wyliczeń prosimy o dokładny pomiar między jedną uszczelką a drugą tj. od uszczelki do uszczelki. Zdarza się, że okna wykonane są nierówno. Zwracamy zatem uwagę, aby mierzyć je w trzech miejscach.
Sklep Dlaokna to wybór jakości oraz nowoczesnych rozwiązań, które na co dzień powodują, że żyje się prościej.