Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

TOP 3 osłon do okien łazienkowych

TOP 3 osłon do okien łazienkowych

TOP 3 osłon do okien łazienkowych. Łazienka od dawien dawna to alkowa relaksu i spokoju, wytchnienia po ciężkim dniu. Warto urządzić ją w taki sposób, aby dawała chwilę zapomnienia, odpoczynku, ale co ważne była także funkcjonalna. Zobacz np: Rolety dzień i noc

Osłony drewniane rolety

Okno w łazience jest dodatkowym atutem zarówno pod względem budowniczym jak i aranżacyjnym. Prywatność w łazience jeśli mamy do czynienia z oknem łatwo wkomponować w cały wystrój. Okno warto zasłonić ciekawymi osłonami, które postaramy się przedstawić. Nasze TOP 3 osłony łazienkowe z pewnością ułatwią ten wybór.

Rolety czy osłony drewniane są idealnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach, to dosyć popularna metoda zasłonienia okna w łazience. Osłony drewniane nadają wnętrzu styl, dodają mu ciepłego klimatu. Jest to ciekawy element dekoracyjny, jednakże trzeba mieć na uwadze to, aby wybierać osłony drewniane odporne na wilgoć, która panuje w łazience.

Inaczej ma się sprawa z roletami, w tym przypadku na przykład roleta Dzień i Noc będzie idealnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy w ciągu dnia więcej światła. Roleta ta przepuszcza bardzo dobrze słońce, gdy jest ustawiona w pozycji Dzień, natomiast kiedy chcemy ją zamknąć ustawiamy Noc i następuje zaciemnienie, dużo więcej intymności. Rolety te są odporne na wilgoć i co także bardzo ważne wygodne z utrzymaniu czystości.

Plisy

Plisy to bardzo ciekawa i jeszcze wciąż mało popolarna w naszym kraju metoda osłonięcia okien łazienkowych. Warto dodać, że ta opcja osłonięcia okien łazienkowych daje największą prywatność. Dlaczego? Plisy można odsłonić całkowicie lub zasłonić, co nie daje skutku pośredniego. Oczywiście materiały do wykonania plis są różnego rodzaju, jedne przepuszczą więcej światła inne mniej, wszystko zależy od tego na jaki materiał się zdecydujemy. W tym wypadku także należy zwrócić uwagę na to, aby materiał plis nie wchłaniał wilgoci utrzymującej się w łazience, dzięki temu posłużą one na dłuzej.

A może osłona przyklejana bezpośrednio na szybę?

To najmniej inwazyjna i chyba najtańsza opcja. Jeśli zależy nam na bardzo szybkim efekcie można pokusić się o zakup transparentnej tkaniny. Warto także dodać, że jest to rozwiązanie, które można bardzo często zmieniać, zależnie także od aranżacji łazienki. Nowoczesne tkaniny naklejane na szybę są bardzo łatwe w naklejeniu, poradzi sobie z tym każdy laik. Co ważne są one odpowiednio przystosowane do wilgotnych pomieszczeń. W momencie kiedy znudzi nam się wybrany wzór można w bardzo łatwy i szybki sposób zmienić go na inny. Osłona przyklejana na szybę nie pozostawia żadnych śladów po sobie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze osłony do okien łazienkowych:

  • forma zaciemnienia, całkowita, pośrednia czy z możliwością odsłonięcia okna całkowicie
  • materiał wykonania odporny na wilgoć
  • warto rozważyć także czy osłona ma służyć latami, czy dosyć szybko zmieniamy aranżację wnętrza łazienki.

Osłony do okien łazienkowych są bardzo modnym dodatkiem, warto pokusić się o odpowiedni wybór, aby móc w pełni korzystać z ich funkcjonalności. Odpowiednio osłonięte okno będzie dawało prywatność, ale i wyciszenie. Z całą pewnością dobrze dobrane w kompozycję łazienki będzie także nie lada ozdobą. Podkreślenie charakteru łazienki nawet można by rzec, że tak drobnymi szczegółami jak osłonięcie okna będzie dopełnieniem każdej dobrze przemyślanej stylizacji. Należy oczywiście także pamiętać o odpowiednim wyborze materiałów zasłaniających okna, aby były odporne na wilgoć. Także kwestia utrzymania w czystości powinna zwrócić baczną uwagę przy wyborze osłony okna łazienkowego.