Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

Roleta termoizolacyjna

Roleta termoizolacyjna zimą

Idealna osłona na okna

Rolety termoizolacyjne kojarzą się nam z ochroną przed upałem i prażącym słońcem. Co ciekawe to rozwiązanie pełni konkretne funkcje również zimą. Jeżeli zastanawiasz się nad takim zakupem i chcesz się dowiedzieć, czy jest to opłacalne, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Czy takie rolety okienne zimą mają sens? Zobaczmy.

Przede wszystkim nie można zapomnieć, że promieniowanie słoneczne jest takie samo przez cały rok. Szczególnie jesienią i zimą słońce jest niżej i może na nas bardziej oślepiać (promienie UV), zwłaszcza jeśli nasze mieszkanie lub biuro znajduje się na niższym piętrze. W takie dni jedyną opcją jest oczywiście zasłonięcie okien. W takim przypadku rolety termoizolacyjne okażą się strzałem w dziesiątkę!

Ochrona przed sąsiadami

Ważnym argumentem, który przemawia za rozwiązaniem, jakim są specjalne rolety okienne jest nasz sąsiad. Musimy pamiętać, że jesienią i zimą niebo na zewnątrz bardzo wcześnie się ściemnia. Jest to powód, dla którego zdecydowaną większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, które są oświetlane światłem sztucznym. Bez odpowiedniej zasłony okiennej każdy przechodzący obok naszego okna lub mieszkający po przeciwnej stronie może bez problemu zajrzeć do naszego domu. Oznacza to, że praktycznie każdy może bez problemu zobaczyć, co dzieje się w środku. Co więcej, nie ma lepszego sposobu na odizolowanie się od ciekawskich oczu sąsiadów niż zasłonięcie okien roletami.

Ważna oszczędność energii

Bardzo często kupujemy rolety okienne z myślą o wiosennych i letnich miesiącach.Należy jednak pamiętać, że ten element zimą zapewni każdemu pomieszczeniu najlepszą temperaturę. Wszystko to dzięki efektywnym działaniu związanym z zapobieganiem utraty ciepła na zewnątrz. Chociaż rolety zewnętrzne są zdecydowanie liderem pod tym względem, nie zapominajmy, że rolety termoizolacyjne wewnętrzne również pomagają oszczędzać ciepło.

W pochmurne dni warto zasłonić okna, ponieważ ciepło nie będzie tak szybko promieniować z naszego mieszkania. Natomiast w słoneczne dni zimą postępujemy odwrotnie, otwieramy okna i pozwalamy promieniom słonecznym ogrzewać pomieszczenie. Należy również pamiętać o zasłonięciu okien roletami zaraz po zachodzie słońca. Pamiętajmy też, że odpowiednie rolety okienne powinny bardzo dobrze przylegać do samych okien. Dzięki temu otrzymamy dodatkową izolację.

Z całą pewnością jest to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Dzięki temu można cieszyć się odpowiednim zacienieniem latem oraz dodatkową izolacją zimą. Dodatkowo rolety termoizolacyjne pozwalają na zachowanie odrobiny prywatności. Zakup u sprawdzonego producenta daje jednocześnie gwarancję wysokiej wytrzymałości i najlepszych materiałów. To natomiast przynosi najwięcej satysfakcji z dokonanej inwestycji. Poszukujesz idealnych rolet okiennych? Koniecznie sprawdź naszą ofertę! W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszelkie zapytania. Dzięki temu dokonasz najlepszego zakupu o najwyższej jakości. I będziesz cieszyć się również z pięknego i estetycznego dodatku każdego wnętrza.