Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

Jak dbać o moskitierę ramkową w sezonie jesiennym i zimowym?

Jak zadbać o moskitierę ramkową w sezonie jesiennym i zimowym?

Jesień i zima to okres szczególny, gdy robimy porządki, konserwujemy wszystko, by wytrzymało trudną pogodę do nastepnego sezonu. Przedstawię Państwu dwa różna sposoby dbania o moskitierę ramkową, sposoby naprawy oraz celowość ich zakładania .

Po co nam moskitiera?

Chcąc uchronić nasze mieszkanie przed niechcianymi muchami, komarami, ćmami czy insektami ,a także myszami jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o zamontowaniu moskitiery. Najlepiej sprawdzają się moskitiery ramkowe. Są estetyczne, możemy ramkę wybrać w kolorze ram okiennych no i wyrózniają się trwałością. Najczęściej kierujemy się do sklepu z roletami okiennymi. Co prawda rolety dzień -noc posiadają siateczkę chroniącą, ale zamontowane są od środka ram okiennych i nie spełniaja funkcji zabezpieczającej przed robactwem ,o jaka nam chodzi. Dlatego ważne by wybrać dobry sklep, który pomoże na wymiar ustalić nam rodzaj moskitiery ramkowej. Taką moskitierę montuje się na zewnątrz ramy i przypina się specjalnymi haczykami wewnątrz, by nie wypadła. Natomiast moskitiery balkonowe muszą się otwierać,byśmy mogli jednocześnie wyjść, więc są dwojakie. Kiedy mamy balkon szeroki o podwójnych drzwiach, montuje się moskitierę przesuwną. Jednak, gdy mamy drzwi pojedyńcze - najczęsciej w blokach, czy małych domach montujemy moskitiery otwierane na zewnątrz.

Co robić aby jak najdłużej służyła nam moskitiera ramkowa?

O moskitierę należy dbać przez cały rok - to jest zasada najważniejsza. Wtedy nie będzie żadnego problemu w okresie jesienno zimowym. Polecam przy każdym myciu okien zająć się wyszorowaniemram okiennych oraz wymyciem najpierw ramki moskitiery. Następnie delikatną miękką ściereczką z mikrofibry przetrzeć moskitierę z kurzu i dymu na jakie narażone są nasze siateczki ochraniające okna. Ściereczka powinna być namoczona w wodzie zmieszanej z delikatnym detergentem. Może to byćnawetpłyn do mycia naczyń. Taki zabieg wykonujemy co najmniej cztery- pięć razy do roku. Z moskitierami balkonowymi nie ma najmniejszego problemu, ponieważ część wewnętrzna i zewnętrzna jest nam bardzo dobrze dostępna. Problem jest z moskitierąokienną, a w szczególności, gdy mieszkamy gdzieśna piętrze i mogłaby po prostu nam spaść. Dlatego mówi się o specjalnym czyszczeniu jesienno zimowym.

Pielegnacja jesienno zimowa polega własnie na umyciu moskitiery nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Dlatego należy ostrożnie odhaczyć haczyki i moskitierę złapać za ramkę i wnieść całą do mieszkania. Następnie można jej zrobić kąpiel we wannie z użyciem detergentu i zamontować ponownie na okno, bądź ułożyć w bezpieczne miejsce do przechowywania na całą zimę. Wszystko zależy od miejsca zamieszkania klienta i występowania owadów. Blisko lasu, pola czy parku, gdzie będzie niechcianego robactwa więcej, zalecam do ponownego załozenia moskitiery na okno. Natomiast ten, kto mieszka z dala od natury ma mniejsze mozliwości, by o okresie jesienno-zimowym wleciało jakieś robactwo do domu.Wtedy może zabezpieczoną folią schować w bezpieczne miejsce.

Jednak co zrobić, jak pojawi się dziura w moskitierze i nie będzie spełniała swojej funkcji?

Doraźnie można ją zszyć nitką, lub zakleić taśmą klejącą. Jednak będzie to nieestetyczne, więc polecam zdjęcie ramy i zaniesienie jej do sklepu z roletami w celu naprawy. Nie będzie to kosztowało majatku, bo przecież ramę już mamy, a my wymienimytylko materiał siatkowy.

Tak czy inaczej o moskitiery ramkowe dbamy przez cały rok, a szczególnie w okresie jesienno zimowym, by mogła spełniac swoją dobroczynną funkcję.