Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

Jak osłonić okno o nietypowym kształcie?

Jak osłonić okno o nietypowym kształcie?.Nietypowy kształt okien to coraz częstsze rozwiązanie, które jest skutecznie wprowadzane w nowoczesnym budownictwie.

Choć są one bardzo efektowne wizualnie, to sprawiają właścicielom nie mało problemów. Jednym z nich jest na przykład odpowiednie jego zasłonięcie. Jakie osłony sprawdzą się przy oknach o nietypowych kształtach? Tego dowiesz się czytając nasz artykuł.

Jaką osłonę do okna o nietypowym kształcie wybrać?

Dalej w architekturze dominują standardowe okna o prostokątnych kształtach. Jednakże coraz częściej można spotkać się z projektami mieszkań z odważniejszymi rozwiązaniami. Jednym z takich pomysłów jest wprowadzenie okrągłych, trapezowych czy trójkątnych okien. Wprowadzają one znacznie ciekawszą kompozycję pomieszczenia, lub też skutecznie doświetlają przestrzeń. Pamiętając o wyborze takich okien trzeba również zaplanować odpowiednie ich osłonięcie. Jaką osłonę wybrać?

  • Rolety ścienne – w przypadku, gdy w pomieszczeniu mamy ścięte nietypowo okno warto zainstalować rolety wolnowiszące. Taki rodzaj rolety świetnie również sprawdzi przy standardowych oknach lub wejściach balkonowych.
  • Okienne plisy – to idealne rozwiązanie dla okien o kształcie trójkąta, trapezie czy skośnym. Świetnie również się sprawdzą przy oknach dachowych. Jakie są zalety takiej osłony? Przede wszystkim jest to ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale również przed wścibskim okiem naszego sąsiada.
  • Wertikale – to kolejny pomysł doskonały do zastosowania na naszych oknach o nietypowych kształtach. Dostępne są opcje o skośnych wertikalach bądź wertikala z ukośnymi lamelami. Opcje sterowania lamelami również są różne. Można posłużyć się do tego sznurkiem czy pokrętłem a nawet sterowaniem elektrycznym.

Wszystkie podane przez nas osłony to oczywiście tylko przykłady. Wybór należy zupełnie od ciebie. Wiemy, że aranżacja okien zwłaszcza tych dużych czy niestandardowych jest dosyć kłopotliwa. Dużo osób zastanawia się co kupić, aby wystarczająco je przesłonić, a jednocześnie ładnie udekorować. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele firm, które charakteryzują się tworzeniem takich osłon na zamówienie. Wtedy można dostosować osłonę pod specyficzny rozmiar oraz kształt okna. Do wyboru klient ma również wiele rodzajów materiałów, które skutecznie dodatkowo udekorują pomieszczenie.

Osłony to już nie tylko praktyczny element wystroju!

Wybierając odpowiedni rodzaj osłon okiennych należy pamiętać, że nie są one już tylko praktycznym elementem wystroju. Odpowiednio dopasowane mogą również posłużyć jako rewelacyjna ozdoba. Dlatego zaczęły one podlegać również takim samym prawom, co inne elementy dekoracyjne. Jednym z nich są zmieniające się trendy.

Na przykład w tym roku warto zainteresować się materiały ekologicznymi, naturalnymi o roślonnych wzorach. Ciężkie materiały oraz przytłaczające, różnorodne wzory to już zdecydowanie przeszłość. W nadchodzących sezonach warto postawić na osłony okienne, które powinny stać się integralną częścią wnętrza. Również okna o nietypowych kształtach warto osłonić. Skorzystaj więc z naszej oferty dostępnej na stronie dlaokna.pl.

Dlaczego warto wybrać firmę Dlaokna.pl?

W naszej firmie stawiamy doświadczenie na pierwszym miejscu. Ponad dwudziestoletnia działalność wyspecjalizowała nas w branży wystroju okien o nawet najbardziej nietypowych kształtach. W naszym sklepie dostępne są wyłącznie produkty o najwyższej jakości, takie jak wspomniane wcześniej rolety czy wertikale. Wybierając nas możesz mieć pewność, że twoje pomieszczenie będzie miało wystarczającą ochronę przeciwsłoneczną wraz z jednoczesną i niepowtarzalną aranżacją. Mnogość wariantów kolorystycznych czy materiałów dopasują się nawet do najbardziej wymagającego klienta. Co nas jeszcze wyróżnia? Oprócz doświadczenia stawiamy również na pełen profesjonalizm oraz najnowocześniejszą technologię, którą wykorzystujemy do wytworzenia naszych produktów. Pozwala to nam na realizację nawet bardzo dużych zamówień z niebywałą dbałością o szczegóły. Każde zamówienie jest przez naszych specjalistów weryfikowane. Produkty produkowane są pod wymiar przekazany przez klienta. Bazujemy tylko na specjalnych oraz trwałych podzespołach, dzięki czemu nasze osłony charakteryzują się należytą wytrzymałością przez bardzo długi czas.