Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

Jak osłonić okno balkonowe?

Jak osłonić okno balkonowe?

Kto nie marzy o mieszkaniu z balkonem? Jeśli udało Ci się w takim zamieszkać, na pewno korzystasz z możliwości wypicia porannej kawy latem na fotelu na balkonie. Jednocześnie na pewno rozmyślasz nad tym, jak dobrze zaaranżować okno balkonowe, by wnętrze pokoju było funkcjonalne i wygodne. W tym artykule znajdziesz odpowiedź. Podpowiemy, jak osłonić okno balkonowe z korzyścią dla wnętrza i domowników.

Funkcje drzwi balkonowych

Drzwi balkonowe mają za zadanie nie tylko dać Ci sposobność wyjścia na taras czy balkon. To też fantastyczne rozwiązanie doświetlające wnętrze!

Standardowe okna mają przeszklenia w połowie tak obszerne na okna balkonowe. Dlatego wyjście na balkon zapewnia też wygodne źródło naturalnego światła w domu czy mieszkaniu.

Warto wykorzystać taką możliwość do maksimum.

Dlaczego warto wprowadzić osłony na drzwi balkonowe?

Decydując się na odpowiednie osłony okienne dla okna balkonowego, nie tylko dodajesz estetyki swojemu wnętrzu, ale również zyskujesz kontrolę nad ilością światła słonecznego, które wnika do pomieszczenia.

Bo dostęp do większej ilości naturalnego światła to ogromna zaleta, lecz zdarzają się sytuacje, gdy chcemy się przed nim ochronić. Zdarza się tak latem, gdy słońce jest bardzo intensywne i może razić.

Latem mocne słońce bywa uciążliwe także z innego powodu. Temperatura wewnątrz domu staje się często zbyt wysoka i uciążliwa. Osłony okienne mogą stać się ochroną przed niekomfortową temperaturą.

Co więcej, wieczorami, gdy we wnętrzu zapalamy światła, nie chcemy, by ktoś (sąsiad lub przechodzień) zaglądał nam do dobrze oświetlonego mieszkania. Wówczas osłona okna balkonowego jest niezwykle potrzebna.

Podsumowując tę kwestię, dzięki osłonięciu okien balkonowych nie razi nas nadmierne światło słoneczne, tworzymy oazę intymności w mieszkaniu i regulujemy temperaturę.

A czym osłonić takie okno?

Jak osłonić okno balkonowe?

Przechodzimy do najważniejszego punktu, czyli wyboru osłony okiennej na drzwi balkonowe. W ofercie Dla Okna mamy kilka propozycji, które Cię zainteresują.

  • Rolety, np. rolety rzymskie to świetne rozwiązanie dodające przytulności i elegancji do wnętrza. Świetnie sprawdzają się w klasycznych salonach, w których znajduje się wyjście na balkon lub w urokliwej sypialni. Wyglądają doskonale od zewnątrz i od wewnątrz.
  • Rolety dzień noc mają nowoczesny charakter. Uwielbiamy je za ich funkcjonalność – możesz z ich pomocą wygodnie regulować dostęp do naturalnego światła, korzystając z pasków siatki i kryjącej tkaniny.
  • A może karnisze na okna, a na nich firany i zasłony? To klasyczne i tradycyjne rozwiązanie, które coraz chętniej wybiera się także w nowych mieszkaniach na okna balkonowe.

Wszystkie powyższe propozycje bez problemu dopasujesz do wystroju. Zarówno rolety, jak i karnisze, występują w wielu kolorach. To istotne, bo osłony okienne to nie tylko praktyczne dodatki do wnętrza.

Osłony okienne, czyli dekoracyjne rozwiązanie

Wiesz już, jak osłonić okno balkonowe, teraz czas zwrócić uwagę na same osłony.

Mają one między innymi ozdabiać wnętrze. Są wykonane z materiałów w różnych odcieniach i wzorach, dzięki czemu możesz swobodnie dobierać je tak, by współgrały z wystrojem wnętrza.

Rolety dzień noc występują w rozmaitych rodzajach (z napinaczem, z prowadnicami itp.), a także w wielu odcieniach. Gama kolorystyczna tych dekoracji jest wyjątkowo bogata. Zatem możliwe jest precyzyjne zgranie mebli, koloru ścian i detali z osłoną okienną.

W przypadku rolet rzymskich jest podobnie. Wybierz rolety rzymskie z tkaniny firanowej lub z tkaniny zasłonowej. Dokonaj wyboru tkaniny gładkiej lub ze wzorem. Eksperymentuj, bo osłony okienne znacząco wpływają na efekt wizualny.

Warto pamiętać, że osłony okienne są też widoczne z zewnątrz. Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiednich osłon, by prezentowały się jak najlepiej.

Na sam koniec chcemy dodać: podczas tworzenia okiennej aranżacji pamiętaj o tym, by drzwi balkonowe wygodnie się otwierały.

Rolety nie powinny zakrywać klamki, a firany na karniszu powinny łatwo się przesuwać, by domownicy mogli wygodnie wchodzić na balkon i z niego wracać.

Teraz już wszystko wiesz. Zapraszamy Cię na zakupy do sklepu Dla Okna. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.