Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

Osłony do wnętrz w stylu loftowym

Styl loftowy, kilka słów wyjaśnień. Styl loftowy narodził się w latach 50tych w Stanach Zjednoczonych. Miał na celu przede wszystkim zagospodarowanie miejsc po dużych fabrykach lub tym podobnych magazynach.

Surowe wykończenia wnętrz stały się bardzo modne, a miejsca podobne właśnie magazynom czy fabrykom często adaptowane pod miejsca zamieszkania. Tak powstał styl loftowy, inaczej także zwany industrialnym.

Wertikale

Wnętrza loftowe charakteryzują się zarówno sporą powierzchnią jak i również przestrzenią okienną. W tym wypadku idealnie sprawdzą się jako osłony wertikale. Jest to pewnego rodzaju żaluzja pionowa z lamelami pionowymi. Ciekawym rozwiązaniem werikali jest także to, że można je zamontować już od samego sufitu przez co jeszcze powiększamy wnętrze loftowe. Wertikale obracają się o 180 stopni w koło własnej osi, można je także całkowicie odsunąć lub zasłonić. Jedynym mankamentem może być w sezonie letnim utrzymująca się dosyć wysoka temperatura przy korzystaniu z wertikali.

Rolety/ żaluzje drewniane

Drewno pasuje tak naprawdę do każdego wnętrza, jest bardzo uniwersalnym dodatkiem. Także wykonane z drewna rolety bądź żaluzje mogą okazać się w loftowym wnętrzu bardzo pożądane. Surowe wnętrze w połączeniu z ciepłym drewnem będzie sie idealnie komponowało, w końcu przeciwieństwa się przyciągają. Przełamanie chłodu industrialnego wnętrza uda się za pomocą drewna, czy także osłonięcie od promieni słonecznych w tym wypadku będą odpowiednie. Wybór koloru drewna będzie miał duże znaczenie przy aranżacji wnętrza, na szczęscie kolorystyka dostępna na rynku daje duże pole do popisu w tym temacie.

Żaluzje aluminiowe

Jeśli jesteśmy już w temacie żaluzji to także do wnętrza loftowego pasować będzie aluminium. Dlaczego? Wnętrze jest w surowym stylu, żaluzje aluminiowe także do tego stylu idealnie pasują. Klimat zachowany przy użyciu żaluzji aluminiowych z całą pewnością nie będzie już ciepły jak przy użyciu drewna, a surowszy. Jeśli zależy nam na jego utrzymaniu i na minimalistycznym dosyć nowoczesnym wyglądzie to sprawdzą się żaluzje aluminiowe. Warto zaznaczyć, że także przy wyborze takich żaluzji można skorzystać z dużej gamy kolorystycznej.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze osłony do wnętrz w stylu loftowym

  • odpowiednio dobrany wymiar, tego etapu nie można pominąć, należy dokładnie wymierzyć okno
  • montaż osłon na odpowiedniej wysokości, zbyt niskie ich umiejscowienie bardzo skróci nam wnętrze
  • wzór osłon/ materiał ich wykonania odpowiednie do wnetrza
  • gadżety: możliwość sterowania osłoną, odsłonięcia jej bądź przymknięcia za pomocą pilota to spora wygoda
  • profesjonalny montaż, czy to rolety czy żaluzji wykonany niechlujnie nie będzie ozdobą wnetrza
  • zbyt ciężka osłona. To także ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę.

Wnętrza loftowe rządzą się swoimi prawami. Z natury mają być bardzo przestrzenne, komfortowe. Nieco chłodne w wystroju minimalistyczne. Co nie oznacza jednak, że nie potrzebne im są przełamania ciepła. Ważne, aby odpowiednio dobrać oprawę okienną, aby jeszcze podsycić styl loftowy. Dodatki z drewna posłużą jako ocieplenie wnętrza, jednakże i aluminium z żaluzji w odpowiednio dobranym kolorze może to także zapewnić. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością wzorów czy kolorów. Wnętrze loftowe wciąż ma byc funkcjonalne i nieco surowe. Osłona do okien powinna przede wszystkim dobrze komponować się z samym wnętrzem. Industrialny klimat jest na wyciągnięcie ręki poprzez odpowiednio skomponowane dodatki, także dotyczy to centrum pomieszczenia, a mianowicie osłony okien.