Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

Jak wybrać idealne rolety do kuchni?

Kuchnia to serce każdego domu, w którym powstają przepyszne posiłki, a rodzina ma okazję zintegrować się w trakcie wspólnego gotowania. Jeśli jednak wciąż jesteśmy na etapie jej meblowania, może ona okazać się jednym z najbardziej problematycznych pomieszczeń. Kiedy wszystkie szafki i sprzęty AGD są już na miejscu, przychodzi czas na szczegóły, takie jak rolety. W jaki sposób możemy je dobrać, aby stały się nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale też stylowym uzupełnieniem wystroju?

Podczas urządzania kuchni niektórzy większą wagę przykładają do funkcjonalności, inni zaś robią wszystko, aby pomieszczenie wyglądało jak najlepiej. Wybierając rolety, możemy połączyć te dwa rozwiązania, wystarczy, że dobrze przemyślimy zakup. Wtedy nasze okna nie tylko pozostaną zasłonięte, co uchroni nas od wścibskich spojrzeń sąsiadów czy drażniących promieni słonecznych, ale aranżacja pokoju w końcu będzie kompletna.

Rolety z jakiego materiału najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Istnieje kilka rodzajów rolet. Niektóre z nich mocowane są na ramie okna, inne wymagają wywiercenia dodatkowych dziur. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są rolety w kasecie, które możemy zainstalować bezinwazyjnie. Niezwykle łatwy montaż sprawia, że bez problemów możemy samodzielnie umieścić produkt na oknie. Niepotrzebne nam będą narzędzia, nie musisz się więc martwić o konieczność dokupienia dodatkowych akcesoriów. Takie rolety sprawdzą się w każdym domu i wynajmowanym mieszkaniu, nie wymagają one od nas ingerencji w konstrukcję okna. Jeśli zdecydowaliśmy się już na artykuł montowany w dany sposób, musimy wybrać także materiał, który będzie ochraniał nas przed światem zewnętrznym. Pamiętajmy przy tym, że w kuchni często towarzyszą nam przeróżne zapachy, które mogą osadzać się na tkaninie. Oprócz tego istnieje możliwość zachlapania rolet w trakcie gotowania, materiał powinien więc być łatwy w czyszczeniu. Niektóre produkty można prać w pralce, jednak nie zawsze są one wystarczająco wytrzymałe. Warto wybrać materiał, który pod wpływem regularnego czyszczenia nie będzie się niszczył ani tracił koloru.

Czy warto zdecydować się na rolety dzień i noc?

Współcześnie popularność zyskały rolety dzień i noc. Ich fenomen polega na możliwości regulacji dopływu światła do pomieszczenia w zależności od pory dnia. Co więcej, nachodzące na siebie tkaniny dodadzą kuchni niepowtarzalnego charakteru. Jaśniejszy, nieco przezroczysty materiał w zestawieniu z fragmentem rolety w wybranym przez klienta kolorze pozwoli dopasować jasność w pomieszczeniu do preferencji przebywających w nim osób. Niektóre modele wyposażone są w mechanizm samoblokujący, dzięki któremu podciągana roleta zatrzyma się na danej wysokości. Innym rozwiązaniem są plisy, dzięki którym możemy częściowo lub całkowicie zasłonić dane skrzydło okna. Dostępne w różnych kolorach pozwolą na wybór idealnego artykułu do każdej kuchni, który będzie niezwykle łatwy w pielęgnacji.

Na jaki kolor rolet do kuchni postawić?

Rolety na wymiar to spersonalizowane osłony na okno, które dopasowuje się indywidualnie do każdego klienta. Dzięki temu pomieszczenie będzie prezentować się doskonale, a wszystkie elementy wystroju zaczną ze sobą idealnie współgrać. Oprócz odpowiedniego rozmiaru rolet należy zastanowić się także nad ich kolorem. Jeśli zależy nam na całkowitym zaciemnieniu kuchni, warto wybrać termoizolacyjne rolety zaciemniające, które uchronią nas nawet przed najbardziej uciążliwymi promieniami Słońca. W kuchni zazwyczaj panują wysokie temperatury, jednak to w trakcie lata najbardziej to odczuwamy. Osłony termiczne odbiją światło słoneczne i nie przepuszczą ciepła, co sprawi, że nawet najwyższe temperatury przestaną być dla nas problemem. Jeśli zdecydowałeś się na plisy lub rolety dzień i noc, dobrze zastanów się nad ich kolorem. Jasne, pastelowe tkaniny nie będą aż tak dobrą ochroną w słoneczne dni. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby rolety w kasecie zatrzymały jak największą ilość promieni, powinniśmy postawić na ciemne warianty, takie jak szarości, brązy czy granat.