Infolinia czynna od 06:00 do 21:00 pod numerem 508 075 772

brzydki zapach rolet

Brzydki zapach rolet – jakie są tego przyczyny?

Brzydki zapach w domu jest źródłem niepokoju, a także frustracji. Szukamy przyczyn, winnych, a w dalszej kolejności rozwiązań. Nic dziwnego, chcemy, by mieszkanie było oazą i przyjemną przestrzenią. Czy wiesz, że za nieprzyjemny zapach czasami odpowiadają rolety? Jak w przyszłości uniknąć takich nieprzyjemności? Sprawdź to w naszym artykule.

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu rolet w mieszkaniu

Nawet jeśli wydaje się nieprawdopodobne, że za nieprzyjemny zapach w domu odpowiadają niepozorne rolety, może się okazać, że tak właśnie jest.

Niezależnie od tego, czy na Twoich oknach znajdują się rolety dzień noc czy rolety rzymskie lub inne dekoracje, są one podatne na różne czynniki.

Przejdźmy więc do powodów, dlaczego rolety brzydko pachną:

  • Nagromadzenie się kurzu i brudu na ich powierzchni. Warto zwracać uwagę na to, czy dane pomieszczenie jest regularnie wietrzone oraz nie pozostawiać na zbyt długi czas podwiniętych rolet rzymskich, bo fałdy materiału stają się doskonałym miejscem na zbieranie się kurzu.
  • Palenie papierosów w pomieszczeniu. O zaletach abstynencji tytoniowej można pisać w różnych kontekstach, ale tutaj interesuje nas przede wszystkim to, jak palenie wpływa na rolety. Materiał rolet, szczególnie jeśli jest słabej jakości, chłonie zapachy jak gąbka. Poza zapachem, palenie tytoniu generuje także nieestetyczny osad, który może znaleźć się na roletach.
  • Wilgoć to kolejny wróg zadbanych rolet. Jeśli w pomieszczeniu, np. w łazience, panuje wysoka wilgotność, pokój jest niewietrzony, a na oknach są rolety, możliwe, że prędzej czy później rolety zaczną wydzielać nieprzyjemny zapach. To tak, jakbyś zostawił na długie tygodnie wilgotne pranie upchnięte w pralce – wyobraź sobie ten zapach!
  • W kuchni też czyhają zagrożenia na rolety. Gotowane potrawy generują zapachy, które mogą wpływać na późniejszy zapach rolet.

Skoro na rolety czeka tak wiele niebezpieczeństw, czy można ich uniknąć?

Oczywiście, wystarczy regularnie dbać o swoje dekoracje okienne, a będą Ci długo służyć bez żadnych problemów. Sprawdź, co robić, by rolety były zawsze w doskonałym stanie.

Dlaczego rolety brzydko pachną? Analiza problemu i skuteczne rozwiązania

Znając przyczyny, łatwiej ocenić, jakie działania wprowadzić, by uratować rolety lub w przyszłości nie dopuścić do powstania brzydkiego zapachu.

Sprawdź nasze wskazówki:

  • Regularne odkurzanie rolet. Wprowadź ten zwyczaj do swojego zwykłego sprzątania. Przy okazji odkurzania podłóg czy mebli, odkurz rolety.
  • Jeśli roleta się zabrudzi, np. w kuchni, od razu sięgnij po czystą, wilgotną ściereczkę, by usunąć zabrudzenie. A gdy zachodzi taka potrzeba, wypierz rolę zgodnie z zaleceniami producenta.
  • Wietrz pomieszczenia nie tylko dla rolet, ale także dla własnego dobrego samopoczucia i komfortu. To przede wszystkim ważne w kuchni, gdzie zapachy gotowania mogą oddziaływać na rolety.
  • Nie pal tytoniu, przynajmniej w pomieszczeniach. Dzięki temu unikniesz brzydkich zapachów osadzających się na powierzchni rolet.

Dzięki temu utrzymasz swoje rolety w doskonałej formie.

A jeśli Twoje rolety mają nieprzyjemny zapach przez to, że tkanina jest niskiej jakości, koniecznie zaopatrz się w solidne rolety Dla Okna.

Zapraszamy na zakupy!